Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT ©

Priče oko takmičenja NBA Evropa sve su glasnije i iščekuju se novi detalji, a deluje da tamo neće biti mesta za beogradske klubove, Partizan i Crvenu zvezdu.

O gradovima koji su uključeni u projekat i novim detaljima govorio je prvi čovek Košarkaškog saveza Italije, Đani Petrući.

Novo takmičenje će gotovo sigurno imati 16 timova i već je utvrđeno koji gradovi će učestvovati. Dok ih je nabrajao, nije pomenuo Beograd, pa po svemu sudeći, Partizan i Zvezda ostaju van košarkaške „lige bogatih“, kako je mnogi zovu.

Pročitajte i još

„Biće to liga sa 16 timova. Učestvovaće sve glavne evropske prestonice uključujući Rim u Italiji, pored Milana. To je u osnovi gotova stvar. Čak bih rekao da je zvanično. Komesar NBA lige Adam Silver je to rekao pre nekoliko meseci, a rukovodioci FIBA su mi to potvrdili baš pre neki dan. Biće to liga sa 16 timova, sa nekim stalnim članovima i drugima koji se kvalifikuju na osnovu sportskih zasluga. Učešće u domaćim ligama biće obavezno, a igrači će biti dostupni za nacionalne timove. Sve glavne evropske prestonice će biti uključene – uključujući Rim u Italiji, zajedno sa Milanom“, rekao je Petrući za „Korijere delo Sport“, a preneo je i portal „Basketball Evolution“.

Koji timovi će biti uključeni?

„Ovaj projekat širom Evrope potvrđuje važnost našeg sporta. Počevši od velikih fudbalskih klubova: Mančestera, Londona, Pariza, PSŽ je već potvrdio svoje interesovanje – Monako sa Bajernom, Istanbulom, Atinom, Madridom i moguće Barselonom, svi će biti uključeni. Što se tiče Italije, Rim i Milano će biti deo NBA takmičenja koje sve planira u saradnji sa FIBA. „Rim i Milano su svakako jedina dva italijanska grada uključena u projekat. Svestan sam da se više priča o Milanu, ali Rim takođe ima velike preduzetnike i konkretna interesovanja. U Rimu, Virtus, Luis i Stela EBK su podržani od strane čvrstih vlasničkih grupa, a dolazak NBA se vidi kao velika prilika.“

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar