Košarkaši Denvera deklasirani su protiv Minesote sa 124:107, iako je Nikola Jokić imao vrhunsku partiju sa tripl-dablom.

Jokić je za 34 i po minuta ubacio 27 poena uz 10 skokova i 11 asistencija, šutirao je  11/16 iz igre, ali sve je bilo uzalud zbog lude trojkaške noći Vulvsa, koji su prekinuli niz od čak 12 poraza od Nagitsa!

Edvards je imao čak 38 poena, došao je do rekorda karijere sa 10 trojki iz 14 šuteva, Tauns je dodao 32 poena, Rasel 16, a Jokiću je podrška bio samo Moris sa 15 poena.

Već u prvoj četvrtini su Vulvsi ubacili 40 poena, na poluvreme su otišli sa 75:61 i održali su tempo do kraja protiv MVP-ja NBA lige, a oborili su rekord franšize sa čak 16 trojki u prvom poluvremenu

Kadrovski problemi drže Denver zato tek na osmom mestu Zapada, a Nagitsima sledi gostovanje Atlanti, koja je pobedila Orlando.

Jang je bio najefikasniji sa 28 poena, Kolins je dodao 21 uz 10 skokova, u trijumfu od 111:99.

Očekuje se da se uskoro vrati i Bogdan Bogdanović, koji je propustio već nekoliko utakmica zbog povrede.

Inače, Nikola Jokić je prethodne noći zabeležio 63. trip-dabl, pa je došao na sedmo mesto večne liste prestizanjem Džejmsa Hardena.

Sledeći napad je na rekord Vilta Čemberlena, koji je 78  puta popunio tri kolone.

Bobana Marjanovića nije bilo u igri u porazu Dalasa od Lejkersa, koji su bili bolji tek posle produžetka.

Imali su Lejkersi zicer jer Luka Dončić nije igrao, ali je Dalas bio bliži pobedi, vodio je tokom cele poslednje deonice, ispustio je +7 i ušlo se u produžetak.

Džejms je predvodio Lejkerse sa 24 poena, Branson je bio najbolji u Dalasu sa 25 poena, Porcingis je došao do dabl-dabla sa 23 poena i 12 skokova.

Junak pobede Lejkersa je Ostin Rivs, strelac trojke za trijumf – radi se o 23-godišnjaku koji nije ni draftovan, ali je dobio priliku zahvaljujući dvosmernom ugovoru.