EuroCup, UNICS Kazan, Monaco

Košarkaši Monaka osvojili su Evrokup, nakon što su slavili i u drugom meču protiv Uniksa iz Kazanja, rezultatom 86:83.

Monako, je tako uspeo da trijumfuje i na gostovanju i ponovo u neizvesnoj završnici bude bolji od rivala.

Oba tima su su plasmanom u finale obezbedili učeđće u Evroligi naredne sezone.

Tim Zvezdana Mitrovića je dobro otvorio susret, došao do pet poena prednosti, ali tim Uniksa d kraja prve četvrtine uspeva da preokrene i dođe do minimalne prednosti

Sličan scenario je bio viđen i u drugoj deonici, kada gosti prave seriju i stiču veću prednost, koju Rusi do poluvremena ponovo anuliraju.

Mitrovićev tim je nastavio sa blagom kontrolom utakmice i u drugom poluvremenu i činilo se da će kada su na tri minuta do kraja stekli plus šest uspeti mirno da privede utakmicu kraju, ali je usledila prava drama.

Ekipa iz Kazanja pravi seriju 10:2, dolazi do dva poena prednosti na 12 sekundi do kraja

Na šest sekundi do kraja, Monako pogađa trojku da bi pobedu overili sa dva bacanja, nakon neuspelog napada Uniksa.

Do pobede su ih predvodili Grej sa 25 i O’Brajen sa 16 poena. Bost i Najt dodali su po 12, dok je Najt imao i 12 skokova.

U ekipi Uniksa istakli su se Braun sa 16 poena i 10 skokova i Tiodor sa 15 poena.

Monako je prvi francuski tim u istoriji koji je osvojio Evrokup.