Vasilije Micić

Košarkaši Makabija savladali su Efes u Tel Avivu sa 77:75 i lideru Evrolige u 27. kolu naneli poraz posle 11 uzastopnih pobeda.

Ekipa Janisa Sferopulosa potvrdila je 19. trijumfom odličnu formu pred gostovanje Crvenoj zvezdi, u petak od 19 sati u beogradskoj „Areni“.

Sjajnu utakmicu odigrali su izraelski i turski tim… Makabi je u prvoj četvrtini sveo Efes na samo 11 poena, da bi četa sa Bosfora uzvratila sa 31 u drugoj deonici za plus pet na poluvremenu.

Velika borba vodila se i u nastavku, a domaćin se serijom 10-0 domogao +4 pred poslednji minut.

Vasilije Micić je neverovatnom trojkom i slobodnim bacanjem izjednačio, da bi Skoti Vilbekin sa penala doneo pobedu Makabiju u neizvesnoj završnici, jer je Larkin promašio šut za trijumf.

Upravo je on bio najefikasniji sa 21 poenom, Hanter je postigao 15, a Zusman 11. Srpski plej u Efesu je sa 14 poena, uz Krunoslava Simona, bio najefikasniji u poraženom taboru. Micić je dodao po skok i asistenciju za 27 minuta.

Efes je na čelu tabele sa skorom 23-4, a Makabi je četvrti sa 19-8.

Barselona je pobedila Albu u Berlinu sa 84:80. Ključni momenat za slavlje čete Svetislava Pešića bila je trojka Malkolma Dilejnija za plus četiri na minut i po do kraja.

Najbolji kod Katalonaca bili su Aleks Abrines i Kori Higins sa po 17 poena, junak Dilejni je dodao jedan manje a Nikola Mirotić 14 uz šut iz igre 2/10.

U poslednjem meču dana i 27. kola, Baskonija je savladala Bajern u Minhenu sa 80:71.

Prednjačili su Majkl Erik sa 16 i Zoran Dragić sa 13 poena, a Tornike Šengelija je stao na 11 u dresu španskog tima.

Kod Bavaraca se istakao Greg Monro sa 18 poena, dok je srpski reprezentativac Vladimir Lučić zaustavljen na 4, uz po 3 skoka i asistencije za 28 minuta.