Košarkaši Majamija su sa 113:101 pobedili Indijanu u prvoj utakmici prve runde plej-ofa Istočne konferencije.

Ekipa Hita je prelomila meč u poslednjoj deonici koju je dobila rezultatom 32:21.

Duel je bio pun preokreta pošto su Pejsersi posle prve četvrtine imali šest poena viška.

Ipak, do poluvremena je rezultat preokrenut, Indijana je pokušala da se vrati u trećem kvartalu, ali je Majami na kraju uspeo da uspostavi kontrolu i privede meč kraju.

Tim Hita je do trijumfa vodio Džimi Batler sa 28 poena, Goran Dragić je bio odličan sa 24, a Bem Adebajo je ponovo pružio odličnu „ol-araund“ partiju sa 17 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U sastavu Indijane bolji od ostalih bio je Malkom Brogdon sa 22 poena i 10 asistencija, Ti Džej Voren je imao identičan košgeterski učinak i 8 skokova, a Džru Holidej je upisao 11 poena.

Svoje veče nije imao Majls Tarner sa svega po devet poena i skokova, dok je Viktor Oladipo na parketu proveo samo osam minuta i za to vreme je ubacio četiri poena.