Košarkaši Portlanda su pobedili Lejkerse u prvoj utakmici plej-of serije Zapadne konferencije rezultatom 100:93.

Blejzerse je do iznenađujućeg trijumfa vodio spektakularni Demijen Lilard sa 34 poena.

Jedan od najboljih igrača lige u ovom trenutku je imao veliku podršku u Si Džeju Mekalumu (21 poen) i Jusufu Nurkiću (16 poena i 15 skokova).

Solidnu partiju je pružio i Karmelo Entoni sa 11 poena, 10 skokova i 5 asistencija.

Priliku da zaigra je dobio i Mario Hezonja, a za nešto manje od 12 minuta upisao je po dva poena, skoka i asistencije.

U poraženom taboru najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 28 poena i 11 skokova, dok je Lebron Džejms upisao brutalan tripl-dabl sa 23 poena, 17 skokova i 16 asistencija.

To dosad nije pošlo za rukom nijednom igraču u plej-of utakmici.

Dvocifreni učinak u timu Lejkersa imali su još samo Kajl Kuzma (14 poena) i Deni Grin (10 poena).

Vredi istaći i da je ovo prvi put od 7. januara da protivnik Portlanda nije ubacio trocifreni broj poena.

Blejzersi su veliku prednost stekli već u prvoj deonici koju su dobili sa 36:25, Lejkersi su smanjili zaostatak do poluvremena, ali su u drugom delu meča postigli svega 37 poena i nisu uspeli da stignu do potpunog preokreta.

U ovoj utakmici se prvi put od 2003. godine dogodilo da osmoplasirani tim na kraju regularnog dela sezone pobedi lidera tabele u prvom meču plej-ofa.