Ovi fudbaleri su obeležili početak Svetskog prvenstva.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Svetsko prvenstvo u Kataru je konačno počelo, 20. novembra, i fudbalski navijači su već u prvom kolu uživali zbog velikog broja sjajnih utakmica.

Najveća iznenađenja su priredili fudbaleri Saudijske Arabije koji su nakon preokreta pobedili Argentinu sa 2:1, ali se i trijumf Japana protiv Nemačke od 2:1 mora spomenuti.

Nekoliko fudbalera se izdvojilo, ali naravno, postoje i oni koji su podbacili.

Ipak, za najvećeg heroja prvog kola Svetskog prvenstva možemo izdvojiti napadača Saudijske Arabije Nasera Al Davsarija.

Davsari je postigao neverovatan gol u 53. minutu meča protiv Argentine, koji je njegovoj selekciji obezbedio najveću pobedu u istoriji.

On je tokom većeg dela meča nosio i kapitensku traku, pošto se prvi kapiten ekipe Al Faraž povredio u prvom poluvremenu.

Golman Japana Šuiči Gonda i Takuma Asano su bili najvažnije karike svoje selekcije u pobedi protiv Nemačke.

Gonda je sjajno branio, i zabeležio je čak osam odbrana, dok je bivši igrač Partizana ušao u igru u 57. minutu, pri rezultatu 1:0 za Nemačku.

Deluje da se sve promenilo nakon toga, pošto je Japan izjednačio golom Doana u 75. minutu, dok je Asano sjajnim prodorom postavio konačan rezultat u 83. minutu.

EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Belgija se neočekivano mučila protiv Kanade i „crveni đavoli“ su pobedili 1:0 samo zbog dobre partije golmana Tiba Kurtoe.

Čuvar mreže Real Madrida je odbranio penal beku Kanade, Alfonsu Dejvisu u 10. minutu, a pored toga je zabeležio još dve odbrane.

Napadač Ener Valensija je sa dva gola na otvaranju Mundijala doneo pobedu od 2:0 selekciji Ekvadora protiv Katara.

Moga je Valensija i do het-trika, ali je njegov treći gol poništen zbog ofsajda.

EPA-EFE/Friedemann Vogel

Srbija je izgubila od Brazila u prvom meču grupne faze sa 2:0, a najveći krivac za to je napadač „karioka“ Rišarlison koji je postigao dva gola.

Prvo je u 62. minutu matirao Vanju Milinković-Savića, da bi golom turnira u 73. minutu potvrdio trijumf svoje selekcije.

Talentovani vezista Gavi je oborio rekord Mundijala u pobedi Španije nad Kostarikom 7:0.

U 74. minutu je postigao lep gol i tako je postao najmlađi strelac na Svetskom prvenstvu još od Pelea 1958. godine.

Nije samo Kurtoa odbarnio penal u prvom kolu Mundijala, već je to uradio i golman Meksika Giljermo Očoa.

Večiti junak Mundijala je odbranio penal napadaču Poljske, Robertu Levandovskom u 58. minutu i tako je Meksiku obezbedio bod.

Očoa je jedan od ljubitelja fudbalskih fanatika, koji ga gledaju kako blista i na 5. Mundijalu.