"Redsima" ne ide na početku sezone.

Fudbaleri Liverpula odigrali su nerešeno, 1:1, protiv Kristal Palasa i tako i drugu utakmicu od početka sezone u Premijer ligi završili bez pobede.

Drugu nedelju zaredom ekipi Jurgena Klopa ponovila se ista stvar – u meč su ušli kao favoriti, dopustili rivalu da povede, uspeli da stignu rezultat ali ne i da preokrenu.

Možda bi situacija bila drugačija da Darvin Nunjez nije u 56. minutu udario glavom Joakima Andersena. Štoper Palasa je nešto prigovorio Nunjezu koji je burno odreagovao i rivala glavom udario u bradu, zbog čega je Danac pao na travu a sudija Portugalcu pokazao put u svlačionicu.

Ipak, Liverpul je uspeo da dođe do izjednačenja preko Luisa Dijaza u 60. minutu nakon veoma lepog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali do kraja susreta nisu imali snage i za preokret.

Prethodno, u 33. minutu nakon kontre Vilfrid Zaha je iskoristio priliku i pogodio suprotan ugao gola rivala.

Luka Milivojević je za Kristal Palas odigrao poslednjih 11 minuta.

Palas je trenutno 16. na tabeli sa jednim bodom, dok Liverpul sa bodom više zauzima 12. poziciju na tabeli Premijer lige, i već ima četiri boda zaostatka u odnosu na vodeći dvojac Mančester siti – Arsenal.