Sjajan nastup Srbina.

Dušan Vlahović, napadač Juventusa, postigao je dva gola za Juventus u pobedi njegovog tima nad Sasuolom rezultatom 3:0 u utakmici 1. kola italijanske Serije A.

Bivši napadač Fjorentine je u prvoj sezoni u dresu „stare dame“ iz Torina odigrao 21 meč i devet puta pogodio mrežu rivala uz dve asistencije, i to za samo pola sezone, a nameru da taj rezultat što pre nadmaši pokazao je nakon 43 minuta igre u prvoj utakmici nove sezone.

Đan Marko Ferari je napravio prekršaj nad Anhelom di Marijom u svom kaznenom prostoru, nakon konsultacije sa VAR sobom Antonio Rapuano je pokazao na belu tačku, a odgovornost preuzeo upravo nekadašnji napadač Partizana i rutinskom egzekucijom doneo „staroj dami“ višak od dva gola.

Imao je još jednu dobru priliku par minuta ranije, ali je njegov šut otišao pored gola.

Ipak, u 51. minutu je useo da nakon ukradene lopte Di Marije i asistencije Argentinca u padu loptu pošalje iza leđa golmana za 3:0.

Prethodno, strelac je u 26. minutu bio Anhel di Marija veoma lepim lob udarcem.

Šansu je u nastavku dobio i Filip Kostić, koji je imao jednu priliku, ali je utakmica okončana rezultatom 3:0, pa je Juventus na najbolji mogući način ušao u novu sezonu.

Serija A, 1. kolo

Verona – Napoli 2:5 (1:2)

(Lazanja 29, Anri 48 – Kvarachelija 37, Osimen 45+3, Zjelinki 55, Lobotka 65, Politano 79)

Juventus – Sasuolo 3:0 (2:0)

(Di Marija 26, Vlahović 43 penal, 51)

Fjorentina – Kremoneze 3:2 (2:1)

(Bonaventura 16, Jović 34, Mandragora 90+5 – Okereke 19, Bjanketi 68, ck. Eskalante 44)

Lacio – Bolonja 2:1 (0:1)

(De Silvestri 68. autogol, Imobile 79, ck. Maksimijano 6 – Arnautović 38. penal, ck. Suamoto 45+4)

Salernitana – Roma 0:1 (0:1)