Šampioni Rusije fudbaleri Zenita plasirali su se u finale Kupa, pobedivši Spartak iz Moskve rezultatom 2:1 (2:1). Imaće idealnu priliku da osvoje duplu krunu ove sezone.

Branislav Ivanović, nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije, vratio se iz Beograda u Sankt Peterburg pre nekoliko dana i odigrao je svih 90 minuta za Zenit.

Dzjuba je iz penala doneo prednost Zenitu, da bi Sobolev izjednačio u prvom minutu sudijske nadoknade. Svi su očekivali odlazak na odmor, ali je Kuziajev u 45+3 matirao golmana Moskovljana za 2:1.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat, a tim Branislava Ivanovića će u finalu odmeriti snage sa drugoligašem Himkijem, koji je pobedio Ural na stadinu u Jekaterinburgu – 3:1.