Večeras su u okviru šesnaestine finala Lige Evrope odigrani prvi mečevi, a najznačajniji korak ka narednoj rundi napravo je Vulverhempton koji je na svom terenu savladao Espanjol rezultatom 4:0.

Pobedu engleskog kluba trasirao je trostruki strelac Diogo Žota koji je mrežu gostiju načeo u 15. minutu na asistenciju Himeneza.

Rezultat se nije menjao do 52. minuta kad je Ruben Neveš, još jedan Portugalac u redovima premijerligaša, udvostručio prednost. Već tad bilo je izvesno da će Espanjol teško izbeći poraz u Engleskoj, a sve lađe gostiju potopio je Žota sa još dva pogotka u 67. i 81. minutu nakon proigravanja Doertija i Mutinja.

Ubedljive trijumfe upisali su i Ajntraht, koji je na svom terenu savladao Salcburg (4:1), i Bazel koji je pobedio APOEL u gostima (3:0).

Liga Evrope, šesnaestina finala (prvi mečevi)

Kluž – Sevilja 1:1