Volfsburg

Fudbaleri Volfsburga ubedljivo su slavili na gostovanju Leverkuzenu (4:1) i tako stigli do važna tri boda u borbi za 6. mesto i plasman na internacionalnu pozirnicu.

Volfsburg je do vođstva stigao posle slobodnog udarca koji je u 43. minutu izveo Maksimilijan Arnold a u pogodak glavom pretočio Pongračić.

Prekid je uzrokovao glavobolje domačina i u 64. minutu kad je Arnold udvostručio je vođstvo nakon što je lopta zakačila jednog od igrača Bajera.

Najavu debakla Leverkuzena doneo je Renato Stefen četiri minuta kasnije zatresavši mrežu posle proigravanja Žoao Viktora.

Rafal je nastavio Pongračić koji je bio najspretniji pred golom domaćina u 75. minutu i drugi put se upisao u strelce. Utešni pogodak i tačku na susret stavio je Julijan Baumgartlinger zatresavši mređu gostiju četiri minuta pre kraja susreta.

U duelu 28. kola raspucani su bili i fudbaleri Ajntrahta i Frajburga koji su remizirali 3:3 u Frankfurtu.

Gosti su dva puta imali prednost, drugi put čak i od dva gola, ali je domaćin uspeo da stigne do boda u završnici susreta pogocima Kamade i Čendlera.

Asistenciju kod gola za konačnih 3:3 upisao je srpski reprezentativac Filip Kostić koji je odigrao svih 90 minuta za Ajntraht.

Minute je u susretu sa Frajburgom upisao i Gaćinović koji je u 74. minutu zamenio Dosta.

Treći duel u istom terminu, između Verdera i Borusije Mehengladbah, završen je bez pogodaka.