Fudbaleri Milana uspeli su da savladaju Fjorentinu rezultatom 3:2 u 28. kolu na gostovanju u utakmici koja je obilovala preokretima i i golovima.

Goleadu na stadionu „Artemio Franki“ otvorio je Zlatan Ibrahimović, kada je posle jednog duela sa poslednjim igračem odbrane, izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu pored golmana za prednost Milana već od 9. minuta.

Nije dugo trajalo vođstvo gostiju, jer je u 17. minutu na scenu stupio Pulgar, koji sjajnim golom iz slobodnog udarca vraća Fjorentinu u egal. Uspeo je Donaruma da zakači loptu, čak se i bunio smatrajući da su igrači Fiorentine bili preblizu živog zida, ali je sudija pokazao na centar i „ljubičasti“ su se brzo vratili u igru.

Do odlaska na odmor nije bilo golova, a prva je u drugom poluvremenu do gola došla domaća ekipa.

Posle prodora po desnoj strani, lopta je došla do Dušana Vlahovića koji okrenut leđima sa penala lepo ostavlja Riberiju koji preciznim udarcem donosi preokret i prednost Fjorentini.

To nije bio kraj uzbuđenjima. Samo šest minuta kasnije posle gužve u kaznenom prostoru Kjer dobija vazdušni duel i spušta loptu do Dijaza koji sa peterca zakucava loptu u mrežu Fjorentine i vraća Milan u igru.

Gosti dolaze do potpunog preokreta u 72. minutu kada Kesi uspeva da loptu doturi do Čalhanoglua koji golom donosi Milanu ceo plen.

Milan je pobedom zadržao drugu poziciju sa šest bodova manje i utakmicom više od lidera Intera, dok je Fiorentina za koju je ceo meč pored Vlahovića odigrao i Milenković 14. sa 29 bodova i još uvek nije prebrinula sve brige oko opstanka.

U poslednjem meču večeri, Napoli je protiv Rome slavio sa 2:0 uz dva gola Mertensa u prvom poluvremenu.