Odlična utakmica Sarijevih izabranika

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu u Rimu Inter sa 3:1, u meču trećeg kola italijanske Serije A.

Oba tima su napadala tokom prvog poluvremena, ali je Lacio zahvaljujući trenutku inspiracije Sergeja Milinkovića Savića došao do prednosti.

Srpski vezista je u 40. minutu odlično uočio Felipea Andersona i uputio „hirurški“ precizan centaršut, koji je Anderson pretvorio u gol.

Početkom drugog poluvremena inicijativa Intera se isplatila, a odbrana Lacija je loše reagovala prilikom prekida, pa je Lautaro Martinez izjednačio na 1:1.

Utakmica je bila potpuno otvorena, oba tima su stvarala šanse, ali je Lacio do celog plena. Za to su zaslužni Luis Alberto , koji je postigao lep gol u 75. minutu. On je opalio sa ivice šesnaesterca, a pogodio je gornji desni ugao gola i kako se to popularno kaže „skinuo paučinu“.

Konačnih 3:1 na četiri minuta do kraja utakmice postavio je Pedro, koji je iskoristio asistenciju Čira Imobilea.

Nakon tri odigrana kola, Lacio je zabeležio dve pobede i jedan remi, a Inter je upisao dve pobede i jedan poraz.

U narednom kolu Lacio će gostovati Sampdoriji, dok će Inter dočekati Kremoneze.

Ranije tokom dana Udineze je nakon preokreta savladao Moncu sa 2:1 u gostima.