Kakva partija srpskog veziste, došlo je vreme da i on trese mreže

Srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić bio je najbolji pojedinac u pobedi Lacija rezultatom 4:0 nad Specijom u okviru 8. kola italijanske serije A.

Sergej je postigao dva gola iz prelepih akcija fudbalera Lacija, a Srbin je mrežu tresao u 61. i 91. minutu utakmice.

Kod prvog je ispratio akciju svog tima, Imobile je dobio loptu u prostor, zaobišao je golmana, a onda dodao do Zakanjima koji je samo prosledio do Srbina koji nije imao težak posao.

Kod drugog je dobio loptu na sredini i povukao, a onda je odličnom kretnjom došao u situaciju da lako savlada golmana rivala.

Srpski fudbaler je stigao do trećeg gola ove sezone u italijanskom prvenstvu, a uz to ima i pet asistencija.

Strelci za Lacio pre njega bili su Matia Zakanji i Alesio Romanjoli u prvom poluvremenu, dok je Čiro Imobile promašio penal već u trećem minutu, te je propustio šansu da popravi golgeterski saldo.

Laciju je ovo bila treća uzastopna pobeda u Seriji A, te je sada na deobi drugog mesta sa Atalantom i Milanom sa po 17 bodova. Tri boda više od njih ima Napoli koji je prvi.