Dušan Tadić više ne igra za reprezentaciju Srbije, nije ni deo evropskog fudbala, ali izgleda da mu prija takmičenje u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
Tamo srpski fudbaleri igra za Al Vahdu, koja je kao gost savladala Al Bataeh sa 1:3. Junak pobede bio je upravo Tadić, koji je postigao gol za 0:2.
Igrao se 14. minut kada je Tadić pobegao odbrani rivala, koja nije dobro reagovala, ali je onda srpski ofanzivni vezista izveo majstoriju.
U jedinom kontatu sa loptom je lobovao golmana i zatresao mrežu za 0:2 u tom trenutku, pa je pitanje pobednika već tada rešeno.
Domaćin je bio statistički bolji rival tokom 90 minuta, ali su Tadić i ekipa autogolom Oumara Keite i pogotkom Pimente Pereza Lopeza stigli do 0:3, da bi poraz Al Bataeha ublažio Dini Borhes.
Tadiću je ovo bio prvi gol u tamošnjem šampionatu, a do sada je podelio tri asistencije.
Al Vahda je prva na tabeli sa 14 bodova, jednim više uz utakmicu više od Al Aina.