Oglas

VIDEO Dramatičan meč u Premijer ligi, sve stalo u tri minuta

04. jan. 2026. 15:51

Fudbaleri Mančester junajteda i Lidsa podelili su bodove na Eland roudu u 20. kolu Premijer lige, odigravši nerešeno 1:1.

Oglas

Bio je to drugi uzastopni remi za ekipu iz Mančestera, dok je Lids treći meč zaredom završio bez pobede. Posle ovog susreta Junajted zauzima peto mesto na tabeli sa 31 bodom, dok je Lids ostao na 16. poziciji sa 22.

Utakmica je obilovala duelima, visokim tempom i velikom dozom nervoze, naročito u završnici, a oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Domaći tim je prvi stigao do prednosti u 62. minutu, kada je Aronson iskoristio veliku grešku mladog štopera Junajteda Ejdena Hevena. Devetnaestogodišnjak je do tog trenutka igrao vrlo sigurno, ali mu je lopta tada preskočila nogu, što je Aronson iskoristio i bez problema savladao Lamensa.

Radost Lidsa trajala je kratko. Samo tri minuta kasnije Junajted je odgovorio, a u glavnoj ulozi bio je Kunja. Posle pravovremenog i preciznog dodavanja Zirkzea, Brazilac je izašao sam pred gol i rutinski plasirao loptu u mrežu za konačnih 1:1.







Kunja je mogao da se prometne u junaka meča u 81. minutu, ali je njegov udarac završio na desnoj stativi. Umalo se, međutim, situacija okrenula i protiv njega, jer su domaći fudbaleri u finišu tražili penal zbog navodnog igranja rukom, ali je sudija ostao pri svojoj odluci i nije pokazao na belu tačku.

Lids je prethodno zapretio i preko Pira, čiji je snažan šut otišao tik iznad prečke. Uzbuđenja nije manjkalo ni u prvom poluvremenu, kada je Kalvert-Luin pogodio stativu, dok je Peri spektakularno intervenisao posle udarca Joroa.

Kada se sve sabere, utisak je da je podela bodova najrealniji ishod jedne otvorene i dinamične utakmice, u kojoj su oba tima imala svoje momente.

U narednom kolu Mančester junajted gostuje Barnliju 7. januara, dok Lids istog dana očekuje teško gostovanje Njukaslu.













Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare