El Fardu Ben, dvostruki strelac u pobedi Crvene zvezde nad Slovanom iz Libereca (5:1), našao se u idealnom timu drugog kola Lige Evrope.

Ofanzivac sa Komorskih Ostrva bio je glavni krivac što je srpski prvak na vreme „otključao bravu“ gostiju iz Češke, kao uvod u ubedljiv trijumf.

Ben je već u sedmom minutu posle centaršuta Milana Rodića rutinski, sa nekoliko metara, zatresao mrežu Slovana za 1:0.

Isto je učinio i u 22. minutu, sjajno je reagovao na povratno dodavanje Mirka Ivanića i udvostručio prednost.

Ujedno, Ben je upisao i asistenciju, pošto je iz kornera pronašao Dijega Falčinelija koji je glavom stavio tačku za konačnih 5:1.

Sve to ga je na osnovu rangiranja koja pravi Liga Evrope stavilo u sam vrh 2. kola i na njegovim krilima, uz sjajne partije Aleksandra Kataija i Ivanića, Zvezda je odigrala jednu od najboljih evropskih utakmica u novijoj istoriji.

Tako se Ben sa dva gola i asistencijom našao našao u idealnom timu Lige Evrope za drugo kolo, na desnom krilu.

Pored njega su među 11 odabranih još i: Busato (CSKA Sofija), Dalo (Milan), Gelin (Antverpen), Gregersen (Molde), Barišić (Rendžers), Pici (Benfika), Lindl (Volfsburg), Vilok (Arsenal), Elionusi (Seltik) i Manu (Ludogorec).