Fantastičan uspeh mladih takmičarki.

Elena Petrović i Milica Kostov, reprezentativke Srbije u kanuu dvosedu, osvojile su treće mesto prvog dana Svetskog kupa u spustu na divljim vodama, koji će od 9. do 11. juna biti održan u Celju.

Njih dve su trku odvezle za 18 minuta i 52.77 sekunde.

Pobedila je francuska posada Elsa Gober i Margo Bezija sa 16:01.28, dok je druga bila posada Velike Britanije Milni – Mari, sa 17:04.10.

Petrovićeva je nastupila u jednosedu, a trku je završila kao 26, pošto je izveslala za 16 minuta, 33 sekunde i jednu stotinku.

Pobedila je Italijanka Đulija Formenton (14:02.79), ispred Nemice Marlene Veseling (14:05.29), dok je bronza pripala Tari Inse iz Francuske (14:06.18).

Marko Marjanović, koji se takmičio u kajaku, zauzeo je 12. mesto, pošto je stazu na Savi Dolinki izveslao za 13 minuta i 12.82 sekunde. Prva dva mesta na pobedničkom postolju ponovo su zauzeli svetski šampion i vicešampion sa šampionata sveta održanog pre nedelju dana u Trenjaku, Kventin Boneten (12:34.10) i Maksens Baru (12:41.21), dok je bronza pripala Nemcu Andreasu Hajlingeru (12:47.37).