U tri utakmice 29. kola Superlige Srbije, domaćini su zabeležili dve pobede, dok je jedan meč završen remijem. Inđija je osvojila tri važna boda u borbi za opstanak, dok su novim porazima, Zlatibor i Bačka sve bliži ispadanju.

Fudbaleri Radnika pobedili su  na svom terenu ekipu Zlatibora sa 2:1, u utakmici 29. kola Super lige Srbije.

Pobedu timu iz Surdulice doneo je Milan Makarić u razmaku od samo dva minuta. Najbolji strelac Super lige je mrežu gostiju prvo pogodio u 57. minutu sa penala, a potom i dva minuta kasnije.

PROČITAJE JOŠ

Jedini gol za Zlatibor postigao je Nemanja Krstić u 82. minutu.

Radnik je upisao 13. pobedu u domaćem šampionatu i trenutno je šesti na tabeli sa 45 bodova, koliko ima i petoplasirani TSC, dok je Zlatibor na 18. poziciji sa 21 bodom.

Fudbaleri Inđije su kao domaćini slavili protiv Rada sa 1:0, a gol za važna tri boda postigao je Nebojša Bastajić u 63. minutu.

Rad je od 56. minuta igrao sa igračem manje pošto je Lazar Stojsavljević dobio drugi žuti karton.

Ekipa s Banjice je 15. na tabeli sa 30 bodova, dok je Inđija 17. sa bodom manje.

Fudbaleri Javora i Bačke odigrali su u Ivanjici nerešeno 1:1.

Bačka je povela već u četvrtom minutu meča golom Marka Pantića, a bod i izjednačenje Javoru doneo je Luka Luković sa „bele tačke“ u 77. minutu.

Javor je na 13. mestu na tabeli Super lige Srbije sa 34 boda, dok je Bačka i dalje poslednja sa 16 osvojenih bodova.