Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Kragujevca 4:1 u meču 30. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su završili ovaj deo sezone na prvom mestu ispred Partizana i imaće prednost domaćeg terena u predstojećem večitom derbiju u prvom kolu plej-ofa.

Meč na Marakani protekao je u apsolutnoj dominaciji Crvene zvezde, iako se Nenad Lalatović, trener Radničkog nadao iznenađenju.

Ako se izuzme prvih dvadesetak minuta prvog dela igre Radnički se korektno branio u niskom bloku.

Lalatovićevi igrači su bili svesni da igraju protiv nadmoćnijeg protivnika, ali su svejedno delovali potpuno inferiorni u napadu.

Gotovo da nisu prešli centar igrališta, pa su se nadadi Zvezde samo ređali.

El Fardu Ben je na startu zabrinuo i navijače i trenera, kada je šutirao sa desetak metara, a onda se sručio na zemlju sa bolnom grimasom na licu.

Pridigao se brzo, a još brže su se nastavili napadi domaćina. Dve najbolje šanse do gola imali su Aleksandar Katai i Ohi Omoižuanfo.

Katai je u 14. minutu povukao napad levim bokom i šutirao je sa dvadesetak metara iskosa pored gola.

Minut kasnije, Ohi je uklizao sa desetak metara i gađao preko gola iz veoma dobre pozicije.

Radovan Pankov je oprobao svoju „haubicu“ u 24. minutu i lopta je prošla pored gola, ali je onda usledio bizaran gol domaćina.

Dupli pas, pa ubačena lopta vezista za Ohija, probao je Norvežanin da šutira iz okreta sa visine penala, intervenisao je Andrić i greškom dodao loptu Srniću.

Slavoljub je iz mrtvog ugla opalio po lopti i pogodio golmana Radničkog Ognjena Lukića u rame i glavu i lopta se odbila u mrežu.

Zvezda je povela sa 1:0 i već do 34. minuta imala još tri pokušaja koje nisu realizovali Milan Gajić, Katai i Srnić.

Radnički se malo konsolidovao do isteka 45. minuta, pa je rezultat ostao 1:0. Drugo poluvreme počelo je promenom u špicu.

Ohi je ustupio mesto Pavkovu, ali se u strelce upisao Ben. Igrao se 52. minut kada je Katai dobio loptu napred, poslao ju je kroz trojicu igrača Radničkog ka desnoj stativi gde je bio usamljeni Ben.

Igrač sa Komorskih Ostrva je imao vremena da se namesti i lagano matira Lukića ostavljenog na vetrometini za 2:0.

Već tada je epilog mogao da se nazre, a onda je u 56. minutu svaka dilema otklonjena.

Gajić je tada proigrao Ivanića na 14, 15 metara od gola, crnogorski internacionalac je samo „otvorio“ stopalo i pogodio nisko u ugao za 3:0.

Od tog trenutka je pao tempo igre, Zvezda je kontrolisala posed, a Radnički ni do 70. minuta nije imao šut ka golu protivnika.

Kad se najmanje očekivalo, u 78. minutu je usledilo uzbuđenje i najlepša akcija Zvezde za 4:0.

Srniću je stigla duga lopta pred kaznenim prostorom, petom je pored svog čuvara uposlio Nemanju Motiku, a Zvezdin „bonus“ iz Bajerna je postigao debitantski gol udarcem po zemlji.

Radnički je u 86. postigao jedini svoj gol na meču. Mirić je lobovao Gordića u kontri, Dragović je to očistio sa linije, a Đorđe Maksimović je prihvatio loptu i uspeo da je sprovede u mrežu.

Do kraja meča Zvezda većih uzbuđenja nije bilo, pa crveno-beli mirni čekaju narednu subotu i meč sa Partizanom.

Crvena zvezda – Radnički 1923 4:1 (1:0)

(Srnić 26, Ben 52, Ivanić 56, Motika 78 – Maksimović 86)

Stadion: Rajko Mitić, Beograd; Sudije: Danilo Nikolić, Matija Olajoš Nađ, Dragan Peranović, Marko Srećković

Crvena zvezda: Gordić – Gajić, Pankov, Dragović, Rodić, Krstičić, Srnić, Ivanić, Katai, Ben, Omoižuanfo.

Radnički 1923: Lukić – Damjanac, Kovačević, Andrić, Vidović, Piščević, Varjačić, Milisavljević, Brnović, Mirić, Tomić.

Crvena zvezda - Radnički 1923 4:1 (1:0)