Poznato je ko je prva prepreka na putu ka Novakovom ostanku na prvom mestu ATP liste.

Španski teniser Alehandro Davidovič Fokina prvi je rival Novaka Đokovića u Monte Karlu.

On je pobedio Markosa Džirona u meču prvog kola mastersa u kneževini sa 2:0, 7:5 i 6:3.

Meč je potrajao sat i 39 minuta i Davidovič Fokina je opravdao ulogu favorita, pa se ukršta sa prvim reketom sveta.

Njega Đoković mora da pobedi da bi došao do trećeg kola i odbranio 90 bodova osvojenih prošle godine kada je poražen od Danijela Evansa.

S obzirom na bodovnu razliku između njega i Danila Medvedeva od deset bodova, to je uslov da Đoković ostane na prvom mestu i nakon 11. aprila.

Davidovič Fokina je došao na turnir kao 45. teniser i u prvom setu je Amerikancu uzeo set velikim preokretom.

Džiron je poveo brejkom sa 3:1, Davidovič Fokina je nadu raspalio oduzevši protivniku servis za 4:3, posle čega je uspeo da izjednači.

Nakon toga je usledio maratonski 11. gem iz kog je Španac izašao kao pobednik i treću brejk šansu je pretvorio u zicer za osvajanje seta, koji je dobio svojim servisom sa 7:5.

Drugi set je protekao u žestokoj borbi od uvodnog gema. Već tada je Markos poveo, iako ga loptica „nije slušala“ i Davidovič Fokina je imao tri šanse da mu oduzme servis.

Sreća mu se nakratko okrenula kada je Džiron već u drugom gemu opet poveo prednošću brejka sa 2:0. Ipak, kao i u prvom delu igre, Davidovič Fokina je uspeo da se vrati brejkom za 3:2, a onda napravi još dva brejka u sedmom i devetom gemu za pobedu.

Španac se sa Novakom do sada sastajao dva puta, na mastersu u Rimu 2021. i u Tokiju na Olimpijskim igrama iste godine i oba puta je slavio prvi reket planete.

Njih dvojica će svoj treći meč igrati posle ponedeljka, pošto je Đoković slobodan u prvom kolu turnira.

BONUS VIDEO: Ključni poen na meču Đokovića i Veselog