Fudbaleri Juventusa došli su do prvog mesta u grupi H nakon što su savladali Malme sa 1:0, dok je Čelsi u sudijskoj nadoknadi utakmice ostao bez pobede nad Zenitom - 3:3.

Juventus je u meč ušao svestan da mu je neophodna pobeda, što su i pokazali inicijativom od samog početka, a momenat odluke dogodio se u 17. minutu, kada je Kin bio precizan za 1:0.

Imali su još nekoliko solidnih pozicija, pre svega Kin, koji je mogao da postigne bar još dva gola, ali je tim iz Torina ostao na tom jednom postignutom golu.

U isto vreme, Čelsi je odigrao utakmicu od sjaja do očaja i nazad u Rusiji.

Poveli su preko Tima Vernera već u drugom minutu, ali je Zenit pre kraja prvog poluvremena uspeo da dođe do preokreta. Ipak, Čelsi je krenuo na pobedu, pa su pogotkom Romelua Lukakua poravnali na 2:2 u 62. minutu, a kada je Verner svojim drugim golom pogodio za 3:3, činilo se da je to kraj.

Ipak, Ozdojev je u četvrtom minutu sudijske nadoknade doneo 3:3, pa će Juventus tako u nokaut-fazu sa prvog mesta, Čelsi sa drugog, a Zenit u Ligu Evrope, dok je za Malme okončana sezona u Evropi.

Grupa H

Juventus – Malme 1:0 (1:0)

(Kin 18)

Stadion: Juventus arena (Torino); Sudija: Irfan Peljto (Bosna i Hercegovina)

Juventus: Perin, Rugani, Bonuči, De Vinter, Artur, Bentakur, Rabio, Bernardeski, Aleks Sandro, Dibala, Kin

Malme: Diavara, Olson, Nilsen, Ahmedhodžić, Mijsander, Rakip, Inosent, Kristijansen, Berge, Čolak, Birmančević

Zenit – Čelsi 3:3

(Klaudinjo 38, Sardar Azomun 41, Ozdojev 90+4 – Verner 2, Lukaku 62, Verner 85)

Pratite uživo detalje na blogu Nova.rs.

90+4 Juve je ipak prvi, Zenit poravnao

Kakvo ludilo! Zenit je u četvrtom minutu nadoknade došao do izjednačenja, Ozdojev je pogodio za 3:3, pa će „stara dama“ tako u nokaut-fazu kao prva.

85′ Šok sa Juventus, Čelsi došao do 3:2

Golčina Vernera za vođstvo „plavaca“! Dobio je loptu u kaznenom prostoru nakon dobrog pasa Pulišića, driblingom stvorio sebi prostor i šutirao snažno, po zemlji. Ako ostane ovaj rezultat, „plavci“ će sa prvog mesta u narednu rundu.

82′ Nestvarna odbrana Dijavare

Šutirao je Rabio, lopta odskočila i nezgodno se odbila od grudi čuvara mreže švedskog tima, pravo na noge Kinu. Ali, iako je bio na manje od pet metara od gola, napadač Juventusa nije uspeo po drugi put da se upiše u strelce zahvaljujući maestralnoj odbrani golmana koji čuva mrežu reprezentacije Malija. Refleksno ili namerno, tek – čudesna odbrana ostavila je Juve na samo jednom golu.

80′ Zenit ne pokazuje „belu zastavu“

Iako je nakon gola Lukakua, inače svojim petim na četiri utakmice protiv klubova iz Rusije (pogađao i u dvomeču protiv CSKA iz Moskve u sezoni 2017/2018), atmosfera na tribinama splasnula, igrači Zenita pokušavaju da dođu do pobede.

72′ Ne uspeva Juve da potvrdi pobedu

Napada Juventus, igra se u najvećoj meri na polovini Malmea, ali „stara dama“ još uvek ima samo jedan gol viška.

62′ Lukaku! Čelsi stigao do poravnanja u Rusiji

Romelu Lukaku doneo je „plavcima“ izjednačenje, pa će imati još oko pola sata nade da dođu do pobede i prvog mesta u grupi. Prethodno, Verner i Barkli su odigrali sjajan dupli pas, a Belgijanac lagano sa pet metara, nakon što je ostao na nogama posle duela, loptu prosledio u mrežu.

60′ Ozbiljni naleti Čelsija, odbrana Zenita na ispitu

Aktuelni šampion Evrope je svestan da mu prvo mesto „klizi“, krenuli su na sve ili ništa, a petorka koja čuva gol ruskot tima nalazi se na velikim iskušenjima.

50′ Juventus i Čelsi žele gol

Juventus želi da reši pitanje pobednika, dok je Čelsi krenuo svim silama po izjednačenje.

46′ Nastavljeni su mečevi, još jedno poluvreme do konačnog raspleta

Sve oči su uprte u Rusiju. Da li Čelsi može da se vrati posle šokantnog preokreta?

POLUVREME! Sve ide na vodenicu Juventusa

Sve je delovalo mirno i očekivano do završnice prvog poluvremena, kada je Zenit preokrenuo i sve promenio.

Gol Azmuna za preokret

42′ GOOOOL! Preokret u Rusiji! Zenit-Čelsi 2:1

Azmun je šokirao Čelsi i doneo preokret svom timu: Ekipa iz Londona je u velikim problemima.

Gol Zenita za Izjednačenje

GOOOOL! Klaudinjo izjednačio! Zenit – Čelsi 1:1

Sjajna akcija Zenita koju je Klaudinjo pretvorio u izjednačenje. Sada je Juventus prvi na tabeli prema trenutnim rezultatima. Biće ludilo do kraja.

27′ Zenit umalo šokirao Čelsi

Velika prilika za Malkolma, ali je Kepa spasao stvar. Čelsi mora da pobedi ako želi prvo mesto, jer Juventus vodi.

25′ Otvorila se utakmica i Malme želi gol

Počeo je da preti tim iz Švedske, ali ni Juventus ne želi da se brani. Po jedan solidan napad na obe strane, ali dobre intervencije odbrana.

Gol Kina za prednost Juventusa

18′ GOOOOOL! Kin donosi prednost! Juventus – Malme 1:0

Odlična akacija po levoj strani, a na precizan centaršut Bernardeskog je natrčao Kin i sa peterca neometan zakucao loptu na mrežu.

11′ Loš teren u Torinu

Ceo dan je padao sneg na severu Italije pa trava na „Alijanc areni“, nije u idealnom stanju.

7′ Juventus sve opasniji

Mois Kin je uputio opasan udarac ka golu Malmea, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Gol Vernera za prednost Čelsija

2′ GOOOOOL! Zenit-Čelsi 0:1

Verner je odmah probio odbranu Rusa, Čelsi želi da što pre reši osvajanje prvog mesta.

1′ Počeli su mečevi u Italiji i Rusiji

Juventus i Čelsi se nalaze u borbi za prvo mesto, a pita se engleski tim koji ima stvari u svojim rukama, jer pobedom rešava sve dileme.

BONUS VIDEO Vuletić: Vazura je odbio da se obori Zvezdina titula