Foto; EPA-EFE/Siu Wu

Fudblaeri Barselone slavili su sa 4:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, dok je PSŽ slavio sa 3:1 posle preokreta protiv Aston Vile.

Barselona je golovima Rafinje, Levandovskog dva puta i Jamala stigla do velike prednosti i samo čudo može da spreči d aprođu u polufinale.

Barselona je od starta žestoko napadala i stvarala šanse i delovalo je da već na samom početku želi da zgromi rivala. Jamal je bio najaktivniji i stvarao velike probleme u kaznenom prostoru, ali nije uspeo da pronađe put do mreže.

PROČITAJTE JOŠ

Sa druge strane, napadao je i Rafinja po levoj strani i Borusija je imala velikih problema da se odbrani od naleta.

Ipak, prvi gol je pao tek u 25. minutu kada je ofanziva Barselona malo popustila. Domaćin je imao slobodan udarac sa nekih 35 metara sa desne strane iz kojeg je usledio centaršut na drugu stativu. Lopta je vraćena na peterac odakle je Kubarsi poslao ka golu, a Rafinja je sa gol linije poslao u mrežu. Malo je falilo da time sve pokvari jer je bio na ivici ofsajda, ali je srećom za dlaku bio u liniji.

To kao da je probudilo goste, pa je konačno i Borusija krenula da napada. Do kraja poluvremena smo videli nalete obe ekipe, propisno se ispromašivao Girasi u nekoliko navrata i propustio priliku da donese izjednačenje svom timu.

To je Barselona umela da kazni u nastavku i posle samo tri minuta preko napadačkog trojca došla do drugog gola. Jamal je ubacio na drugu stativu, Rafinja je sjajno izvukao, a Levandovski sa pola metra glavom zakucao u mrežu.

Taj pogodak potpuno je ubio Borusiju koja s eugasila, a Barselona je do kraja postigla još dva gola.

Levandovski je u 66. minutu, svojim drugim golom na meču. Fermin je sjajno ispratio kontru, a onda uposlio Poljaka, kom nije bilo teško da iz prve, u trku zatrese mrežu.

Već tada je bilo jasno da će Barselona upisati veliki trijumf, ali nisu se tu zaustavili Katalonci.

Igrao se 77. minut, kada je pogodio i Lamin Jamal. Ponovo je to bila odlična kontra, a lopta je na kraju došla do Jamala, koji se sjajno snašao, i sa desetak metara, špicem zakucao loptu u mrežu, za velikih 4:0.

U drugom meču večeri je bilo mnogo uzbudljivije.

Iako je PSŽ dominirao i stvarao šanse, prvi gol je postigla Aston Vila. Oduzela je Vila u 35. minutu loptu igračima kluba iz Pariza loptu na sredini terena, a onda je usledio mat u nekoliko poteza. Lopta je poslata na jednu, pa na drugu stranu, da bi Juri Tilemans kao na tacni uposlio Morgana Rodžersa, koji je pogodio praznu mrežu.

Razliku do pauze ipak nisu uspeli da sačuvaju.

Dezire Due je povukao je loptu iskosa sa leve strane i iz pada pogodio gol Argnetinca od prečke za poravnanje.

Već u 49. minutu, na startu drugog poluvremena, Kviča Kvarackelija je takođe prikazao pravu magiju. Povukao je loptu unutar kaznenog prostora, prošao nekoliko igraća i udarcem u bliži ugao zatresao i stativu i mrežu za preokret.

Imao je loptu PSŽ u nogama više do kraja meča, stvarao uglavnom poluprilike, ali i držao Engleze daleko od svog gola. U nadoknadi su dočekali priliku da uvećaju pobedu.

Odličan pas dobio je Usman Dembele, na isti način uposlio Nuna Mendeša, a ovaj postavio konačnih 3:1.

Četvrtfinale Lige šampiona

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar