Nekadašnji fudbaler Partizana Umar Sadik nastavio je da pogađa mreže u Španiji i doprineo je pobedi Almerije 3:1 svojim het-trikom.

Sadik je u meču 20. kola španske Segunde u prvom poluvremenu za 27 minuta rešio meč sa Ponferadinom, pa je njegov klub upisao nova tri boda.

Umar je prvi gol postigao posle samo 78 sekundi igre kada je dobio loptu u prostor od Ahera Akećea. Izbegao je ofasajd zamku i šutirao iz prve.

Na 2:0 povisio je u 21. minutu posle kornera kada mu je loptu dodao Nikola Maraš. Tada je iskoristio lošu reakciju golmana gostujuće Ponferadine i sa pet metara poslao „žabicu“ u mrežu.

Tek treći gol je bio prava enigma. Igrao se 29. minut, Sadik se opet našao pred golom, ovog puta praznim! Sa tri metra je mogao da šutira u nebranjenu mrežu, ali je odlučio da dribla golmana.

Srećom po njega, prošlo je. Otežao je sebi posao, ali je u padu, pošto se okliznuo, pogodio mrežu za het-trik. Konačan rezultat postavio je Čuro u 82. minutu.