Fudbaleri Čelsija osvojili su bod protiv Vulvsa u utakmici 20. kola Premijer lige, dok je Aston Vila dva puta vodila i na kraju izgubila od Barnlija.

Tomas Tuhel debitovao je na klupi Čelsija nakon odlaska Frenka Lamparda, a Nemca po svemu sudeći čeka veliki posao jer ekipa za 90 minuta nije uspela da stvori pravu priliku za gol.

Čelsi je imao inicijativu, a najbliži golu bio je u poslednjih deset minuta.

Vulvsi su imali dosta sreće kada je udarac Matea Kovačića sa dvadesetak metara prohujao pored leve stative Ruija Patrisia u 82. minutu, da bi tri minuta kasnije Portugalac odbranio i jako dobar udarac Kaluma Hadsona-Odoja.

Poslednju šansu na meču domaći su imali  u 94. minutu kada je posle kornera glavom šutirao Kaj Haverc, ali je lopta na putu u mrežu pogodila Konora Koudija.

Vulverhempton je u najboljoj šansi na utakmici pogodio prečku preko Neta u 72. minutu nakon što je vezista gostiju izbio sam ispred golmana Mendija.

Čelsi se posle 20. kola nalazi na osmom mestu sa 30 bodova, dok je Vulverhempton 13. sa 23 osvojena boda.

Više uzbuđenja viđeno je na utakmici između Barnlija i Aston Vile.

Gosti su vodili sa 1:0 i 2:1 golovima Olija Votkinsa i Džeka Griliša, ali je tim Šona Dajša u poslednjih 14 minuta golovima Dvajta Meknila i Krisa Vuda stigao do velike pobede.

Barnli je posle trijumfa na Enfildu protiv Liverpula u prošlomn kolu vezao još jedan trijumf pa je sada udobno smešten na 15. mestu i ima devet bodova više od Fulama, prvog tima u zoni ispadanja.

Što se tiče Aston Vile, ekipa Dina Smita nalazi se na desetom mestu sa 29 osvojenih bodova.