"Kada igrate protiv Real Madrida, možda i ne očekujete da će sudije imati hrabrosti", ljut je bio trener Čelsija.

Trener fudbalera Čelsija Tomas Tuhel rekao je da „nema za čim da žali“, posle ispadanja u četvrtfinalu Lige šampiona od Real Madrida, ali je i kritikovao sudiju koji se posle utakmice smejao sa trenerom španske ekipe.

Čelsi nije uspeo da odbrani titulu u Ligi šampiona, pošto je u dvomeču protiv Reala ukupnim rezultatom 4:5 eliminisan u četvrtfinalu.

„Plavci“ su u Madridu uspeli da nadoknade poraz od 3:1 sa svog terena i izborili su produžetke, ali je posle trijumfa sa 3:2 završio takmičenje.

„To su porazi koje možemo da svarimo pošto nemamo za čim da žalimo. Nije bilo suđeno. Jednostavno nismo imali sreće“, rekao je Tuhel, preneo je BBC.

Čelsi je posle 90 minuta imao 3:1, a u produžecima je Karim Benzema u 96. minutu postigao gol za prolaz Reala u polufinale

„Pokazali smo kvalitet i karakter i zaslužili da prođemo dalje“, dodao je Tuhel.

Nemački stručnjak je naveo da su njegovi igrači pogrešili kod oba primljena gola, što je Real iskoristio i prošao dalje, kao i da je Čelsi u dvomeču napravio nekoliko velikih grešaka.

U 62. minutu, pri rezultatu 2:0, levi bek gostiju Markos Alonso postigao je gol, sudija Šimon Marčinjak poništio je pogodak zbog igranja rukom, a Tuhel je rekao da sudije nemaju hrabrosti da donose odluke protiv Reala.

Osim poništenog gola, Tuhela je naljutilo i to što se sudija na kraju utakmice smejao sa trenerom Reala Karlom Ančelotijem.

„Bio sam razočaran što se sudija dobro zabavljao sa Karlom. Kada sam želeo da mu čestitam, on se smejao sa protivničkim trenerom. Mislim da je to pogrešno vreme, posle poslednjeg zvižduka i 126 minuta u kojoj je ekipa ostavila srce na terenu. Kada vidiš da se sudija smeje sa drugim trenerom, to nije dobar tajming i to sam mu rekao. Nije to samo sada. Kada igrate protiv Real Madrida, možda i ne očekujete da će svi imati hrabrosti. To mislim kod sitnih odluka u prvoj utakmici, ali i u drugoj. Nisam video gol, ali sam izuzetno razočaran što nije lično došao da proveri. Trebalo je da ostane šef i ne dozvoli da o tome odluči neko ko sedi izolovan (VAR soba)“, naglasio je Tuhel.