Nastavlja se bajka "žute podmornice".

Ekipa Viljareala plasirala se u polufinale Lige šampiona nakon što je u revanšu u Minhenu odigrao nerešeno sa Bajernom 1:1 (0:0).

To je bilo dovoljno da nakon pobede u prvom meču od 1:0 prođe u završnicu Lige šampiona.

Malo ko je verovao pred početak ovog dvomeča, da „žuta podmornica“ može da izbaci Bajern.

Posle pobede u prvom meču, očekivalo se da ekipa iz Minhena napravi veliki preokret.

Međutim, sjajno se branio tim Viljareala i u prvih 45 minuta nije dozvolio ozbiljnu priliku domaćima.

Napadao je Bajern, pokušavao, ali bezuspešno.

U nastavku ekipa Julijana Nagelsmana kreće mnogo agresivnije i to je dalo rezultat.

Oduzeli su loptu na protivničkoj polovini i ona je stigla do Levandovskog koji je je još jednom pokzaoa da mu nema ravnog.

Činilo se da će posle tog gola nemački šampion slomiti Špance, ali su ostali smireni igrači Viljareala.

Čuvali su svoj gol i vrebali kontranapade.

Trener Viljareala, Emeri Unaji je napravio izmenu pred samu završnicu i uveo Čukuveze, a onda je usledilo ludilo.

Napadač Viljareala je dobio sjajnu loptu iza leđa odbrane, izbegao ofsajd zamku i zakucao loptu u mrežu u 88. minutu.

Usledila je drama do kraja, ali igrači Bajerna nisu uspeli da postignu gol

U nadoknadi vremena je došlo do velike gužve u kaznenom prostoru kada je pao Levandovski, ali nije bilo ni govora o penalu.

Usledilo je veliko slavlje Španaca koji u polufinalu igraju sa boljim iz duela Liverpula i Benfike. Prvi meč je pripao Englezima rezultatom 3:1.

Bajern – Viljareal 1:1 (0:0)