Ludilo kakvo dugo nismo videli.

Fudbaleri Real Madrida su se plasirali u polufinale Lige šampiona, nakon što su u revanšu posle produžetaka izbacili Čelsi uprkos porazu od 3:2.

Real je u prvom meču u Londonu pobedio rezultatom 3:1, a identično je bilo u Madridu u korist Čelsija.

Meč je otišao u produžetke, a Real je uspeo da golom Benzeme u 96.minutu prođe u polufinale.

Čelsi je u jednom trenutku imao 3:0 golovima Maunta, Ridigera i Vernera, ali je Vinisijus na asistenciju Modrića doneo Realu dodatnih 30 minuta.

Tada je na scenu stupio Benzema i golom odveo svoj tim dalje i još jednom postao heroj Madrida.

Čelsi je u drugom produžetku promašio čak tri velike prilike da izbori penale i tako propustio da napravi senzaciju i nastavi borbu za odbranu titule.

Meč je krenuo po idealnom scenariju za tim iz Londona.

Posle početne inicijative  Reala, usledila je munjevita akcija Čelsija. Verner je uz dosta sreće proigrao Maunta koji je poslao pravi projektil i zakucao loptu u mrežu za prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nismo videli mnogo uzbušenja, osim par solidnih pokušaja, a onda je usledila drama u nastavku.

Posle inicijative Čelsija koja je trajala nekoliko minuta, usledio je novi pogodak.

Maunt je izveo korner, a korpulentni Ridiger sjajno nadskočio odbranu Reala i poslao loptu iza leđa Kurtoe i time meč vratio na početak jer Real više nije imao prednost.

Samo nekoliko minuta kasnije, ekipa iz Londona je uspela da po treći put zatrese mrežu, ali je gol Alonsa poništen zbog igranja rukom.

To nije sprečilo goste da nastave sa napadima.

U 75. minutu meča usledila je prelepa akcija. Kovačić je proigrao Vernera, koji na petercu pravi dva lažnjaka i uz dosta sreće ubacuje loptu u mrežu.

Činilo se tada da će to biti dovoljno za senzacionalan preokret, ali je Real pokazao šampionski mentalitet.

Modrić posle jedne oduzete lopte je maestralno asistirao spoljnim delom noge uza leđa odbrane Čelsija, a njegovu magiju je ispratio Vinisijus i zakucao loptu u mrežu.

To je bilo dovoljno da Real izbori produžetke, a onda je na pozornicu stupio Benzema.

On je još jednom pkazao klasu i u 96. minutu doneo rezultat koji je odveo Real Madrid u polufinale.

Čelsi je do kraja meča mogao da unese dodatnu dramu.

U poslednjih nekoliko minuta su promašivali Žoržinjo i Haverc, ali nije više bilo golova i Real je prošao dalje.

Ekipa Karla Ančelotija će  u borbi za finale igrati sa boljim iz duela Mančester sitija i Atletiko Madrida, a eengleski tim u revanš ulazi sa minimalnom pobedom od 1:0.

Real Madrid – Čelsi 2:3 (0:1)

(Vinisijus 80, Benzema 96′ – Maunt 15, Ridiger 51, Verner 75)

Stadion: Santjago Bernabeu, Madrid. Sudija: Marčinjak S.

Real Madrid: Kurtoa – Mendi (od 78. Marselo), Alaba, Fernandez (0d 88. Vaskez), Karvahal – Modrić, Kazemiro (od 78. Rodrigo), Kros (od 73 Kamavinga) – Vinisijus, Benzema, Valverde. Trener: Karlo Ančeloti.

Čelsi: Mendi – Alonso, Ridiger, Silva, Džejms – Kovačić (od 106. Žoržinjo), Loftus-Čik (od 106: Nigez), Kante (od 100. Zijeh) – Verner (od 83. Pulišić), Haverc, Maunt. Trener: Tomas Tuhel