Fudbaleri Aston Vile savladaali su na svom terenu u meču 35. kola Premijer lige Engleske ekipu Kristal Palasa sa 2:0 (1:0).

Izabranici trenera Dina Smita su tako posle tri uzastopna poraza konačno uspeli da ostvare pobedu, ali još su daleko od spasa, jer za Vest Hemom i Votfordom, koji su na 16. i 17. mestu, zaostaju četiri boda, a ostala su tri kola do kraja prvenstvene trke.

Kako god bilo, ovaj meč je morao da se dobije, a zanimljivo je da im je ovo ujedno bila i prva pobeda još od 28. januara, kada su pobedili Lester sa 2:1.

Zaređali su od tada crnu seriju od osam poraza i dva remija, pa ne čudi što su jednom nogom već u Čempionšipu.

Ipak, bio je ovo susret koji je pokazao da se na „Vila parku“ ne predaju.

U osmom minutu Mamadu Sako je postigao gol za goste, ali je pregledavanjem VAR snimka utvrđeno igranje rukom, pa je isti poništen.

Mbvana Samata u 31. i Džek Griliš u 39. minutu imali su šanse za domaćine, baš kao i Kristijan Benteke u 42. minutu za goste, da bi prvi gol bio postignut u četvrtom minutu nadoknade vremena. Trezege je bio priseban, dobro je reagovao na drugoj stativi i zatresao mrežu.

Početkom drugog dela, novo uzbuđenje – sudija Martin Etkinson je u 47. minutu pokazao na pelan za Aston Vilu, ali je VAR poništio njegovu odluku.

Imala je Vila još dve prilike, a onda je u 59. minutu završila posao. Ponovo je Tretege bio strelac, ovog puta je odlično prihvatio loptu unutar kaznenog prostora, krenuo korak dva i rutinski savladao golmana gostiju.

Luka Milivojevič je igrao za goste do 75. minuta, dobio je i žuti karton, a Martin Etkinson je isključio Kristijana Bentekea zbog nesportskog ponašanja neposredno pošto je označio kraj susreta, tako da on neće moći da igra u narednom kolu.