Fot: EPA-EFE/Molly Darlington/NMC/Pool

Vulverhempton igra fantastičan fudbal, svu njegovu snagu i lepotu na svojoj koži osetili su fudbaleri Evertona u 35. kolu Premijer lige u kojem su poraženi s ubedljivih 3:0 (1:0).

Mirovale su mreže na stadionu „Molino“ sve do drugog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je glavni arbitar Entoni Tejlor pokazao na belu tačku zbog prekršaja levog beka Dinja.

Siguran egzekutor bio je maestralni Meksikanac Raul Himenez i Vulvsi su minimalnom prednošću otišli na odmor.

Nastavak je gotovo s centra doneo novi pogodak u mreži „karamela“. Dendonker je duplirao prednost, a tačku na „i“ stavio je Diogo Žota pogotkom u 74. minutu.

Izabranici Nuna Espirita Santa trenutno su šesti na tabeli, u „džepu“ imaju Ligu Evrope, a isto tako je teško očekivati da u preostala tri kola mogu do senzacije i do četvrtog mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Ipak, niko im ne može zabraniti da sanjaju, dokle god je makar teorija u igri.

S druge strane, Everton je zakucan na sredini tabele Premijer lige, pa ih pomenuti poraz i ne boli previše.