Dušan Tadić Foto: SERGEI GAPON / AFP / Profimedia

Srpski fudbaler Dušan Tadić i njegov Fenerbahče nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Lige konferencija pošto su u revanšu izgubili na penale od Olimpijakosa.

Jedan od tragičara svog tima bio je upravo Tadić koji je promašio prvi penal za Fenerbahče, ali su isto uradila još dvojica momaka istanbulskog kluba.

Nisu se proslavili ni Džengiz Under, a ni iskusni Leonardo Bonuči koji bi pogotkom mogao da reši sve, pošto su Jusef El Arabi i Rodinei prethodno promašivali u dresu Olimpijakosa.

Umesto toga, golman Olimpijakosa Konstantinos Colakis postao je junak svog tima koji je odbranama kad je bilo najbitnije rešio pitanje pobednika.

Fenerbahče je u revanšu tokom regularnih 90 minuta imao 1:0 i jedini gol je dao Irfan Kahveči još u 11. minutu susreta.

Nakon toga je bilo šansi da oba tima ugroze onaj drugi, ali su mreže mirovale sve do penala u dvomeču u kom je prva utakmica završena sa 3:2 u korist Olimpijakosa.

Tadić je mogao da promeni rezultat i u 115. minutu kada je lopta posle njegovog šuta otišla pored stative, a u drugom produžetku je isključenje Andreasa Ntoija došlo prekasno za igrače Fenera, pošto se desilo u nadoknadi kada je sve vodilo ka jedanaestercima.

Sreća, ili koncentracija su bile više na strani grčkog tima, koji je uspeo da se domogne polufinala i meča sa Aston Vilom koja eliminisala Lil ranije u toku dana.