Svašta se dešavalo na terenima u trećem po snazi evropskom takmičenju.

Fudbaleri Rome plasirali su se u polufinale Lige konferencija, pošto su na svom terenu u revanšu četvrtfinala pobedili Bodo Glimt sa 4:0.

Roma je prošla dalje ukupnim rezultatom 5:2, pošto je u prvom meču u Norveškoj prošle sedmice domaći tim pobedio sa 2:1.

Roma je na stadionu Olimpiko povela u petom minutu golom Tamija Abrahama, a zatim je trostruki strelac bio Nikolo Zaniolo, golovima u 23, 29. i 49. minutu.

Ekipa Žozea Morinja će u polufinalu igrati protiv Lestera, koji je ranije u četvrtak pobedio PSV sa 2:1. U prvom meču u Engleskoj bilo je 0:0.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja plasirali su se u polufinale, pošto su u revanšu u Solunu pobedili PAOK sa 1:0.

Jedini gol postigao je Dimitri Paje u 34. minutu. U prvoj utakmici u Francuskoj domaći su pobedili sa 2:1.

U polufinalu je i Fejenord, koji je u Pragu pobedio Slaviju sa 3:1.

Holanđani su poveli u drugom minutu golom Sirila Desersa, a izjednačio je Ibrahim Traore u 14. minutu.

Novo vođstvo Fejenordu doneo je Desers svojim drugim golom na meču u 59. minutu, a pobedu je obezbedio Luis Sinistera pogotkom u 78. minutu.

U prvoj utakmici u Roterdamu bilo je nerešeno 3:3. Polufinalne utakmice igraju se 28. aprila i 5. maja, a igraće Lester – Roma i Fejenord – Olimpik. Finale je na programu 25. maja u Tirani.

Slavija Prag – Fejenord 1:3 (1:1)

(Traore 14 – Desers 2, 59, Sinistera 78)

BONUS VIDEO: Čudo u Palermu, Severna Makedonija ostavila Italiju bez Svetskog prvenstva