Tek sada se možda vidi koliko je šteta što se prvi meč Rendžersa i Zvezde (0:3) razvio kako se razvio.

Fudbaleri Glazgov Rendžersa plasirali su se u polufinale Lige Evrope posle pobede nad Bragom.

Braga je u prvom meču slavila sa 1:0, pa je Rendžers sa 3:1 u revanšu posle produžetaka obezbedio plasman dalje.

Od dva protivnika Crvene zvezde u ovosezonskom izdanju Lige Evrope, dalje je prošao onaj koji je eliminisao i srpskog predstavnika.

Rendžers je poveo sa 1:0 već u drugom minutu, golom Džejmsa Tavernijea, da bi do poluvremena delovalo sve pod apsolutnom kontrolom.

Tavernije je dao svoj drugi gol za 2:0 u 44. minutu, a Tormena je na drugoj strani zbog faula dobio direktan crveni karton.

I sa igračem manje, Braga je uspela da smanji zaostatak i izbori produžetke. Pogodio je David Karmo na asistenciju Jurija Medeiroša za 2:1.

Igrao se 105. minut kada je baš Medeiroš za kratko vreme dobio dva žuta kartona i bio je isključen, a Rendžers je u tim trenucima već imao dva gola viška, jer je u 101. minutu pogodio Kemar Ruf.

Njega je sreća pogledala ovog puta, pošto mu je u petom minutu poništen gol zbog ofsajda.

Taj pogodak će se ispostaviti dovoljnim za tim iz Glazgova, koji se plasirao među četiri najbolja uz Ajntraht, Lajpcig i Vest Hem.

Rezultati četvrtfinala Lige Evrope, revanši:

Atalanta – Lajpcig 0:2 (0:1)

(Nkunku 18, 87)

Barselona – Ajntraht 2:3 (0:2)

(Buskets 90+1, Depaj 100 p – Kostić 4, 67, Bore 37)

Lion – Vest Hem 0:3 (0:2)

(Doson 38, Rajs 44, Bouven 48)

Rendžers – Braga 3:1 (2:1)

(Tavernije 2, 44 p, Ruf 101 – Karmo 83)

BONUS VIDEO: Fudbaler Borusije se povredio u 1. minutu i u suzama napustio teren