Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su svoje imenjake iz Dortmunda rezultatom 4:2 u prvoj utakmici 18. kola nemačke Bundeslige.

Interesantan meč mogao je da se nasluti već posle 60 sekundi igre kada je domaćem timu poništen gol.

Sedamnaestogodišnji fudbaler gostiju Džud Belingem napravio je veliku grešku, a Florijan Nojhaus je postigao gol koji je VAR poništio zbog prethodno načinjenog prekršaja.

Sve je bilo čisto u 11. minutu kada je Jonas Hofman centrirao iz slobodnog udarca, a Niko Elvedi doveo Gladbah u vođstvo.

Samo 11 minuta kasnije Dortmund je uzvratio, a nakon ubačene lopte Džejdona Sanča Erling Holan izjednačio je na 1:1.

Dortmundov napadački tandem ponovo je proradio u 28. minutu kada je na novu asistenciju Sanča Holan preokrenuo rezultat, ali je samo četiri minuta kansije Niko Elvedi posle slobodnog udarca larsa Štindla postigao novi gol i izjednačio na 2:2.

Ekipa Marka Rozea ponovo je povela u 49. minutu kada je Rami Bensebiani posle solo akcije postigao prvi gol u sezoni, a pobedu je overila u 78. minutu kada je Markus Tiram postavio konačnih 4:2, na dodavanje Florijana Nojhausa.

Menhengladbah je pretekao Dortmund i trenutno je četvrti na tabeli sa 31 bodom, dok je ekipa Edina Terzića peta, sa 29 bodova.