Fudbaleri Atletiko Madrida završili su 2020. godinu kao lideri Primere nakon što su na svom terenu pobedili Hetafe rezultatom 1:0.

Utakmicu 16. kola rešio je Luis Suarez pogotkom u 20. minutu na asistenciju Janika Karaska.

Ekipa Dijega Simeonea upisala je desetu pobedu na prethodnih 11 ligaških utakmica čime je zadržala prvo mesto.

Atletiko ima tri boda više i utakmicu manje od gradskog rivala Reala.

Nemanja Maksimović odigrao je svih 90 minuta za Hetafe koji posle 16 kola zauzima 14. mesto.

Pobedom se iz 2020. godine ispisala i ekipa Selte koja je u Vigu pobedila Uesku rezultatom 2:1.

Nolito je doveo domaće u vođstvo u 33. minutu, da bi meč rešio Ijago Aspas u 61, svojim devetim golom u sezoni.

Ueska je do kraja ublažila poraz pa se i dalje nalazi u zoni ispadanja, sa samo jednim trijumfom od početka šampionata.