Fudbaleri Arminije iz Bilefelda savladali su Hertu u poslednjem meču nedeljnog programa 15. kola Bundeslige.

Gosti iz Berlina su dominirali, ali nisu uspeli da bar jedan od šest šuteva koji su išli u okvir gola smeste u mrežu Arminije.

Domaća ekipa je do trijumfa koji bi mogao da bude izuzetno značajan u borbi za opstanak stigla zahvaljujući golu Jaboa u 64. minutu meča.

Ovim trijumfom Arminija je stigla do 13. boda i izašla iz zone ispadanja, dok je Herta 12. na tabeli sa tri boda više.

Ranije, Štutgart je sa 4:1 pregazio Augsburg.

„Švabe “ su imale dva gola prednosti na poluvremenu, a strelci su bili Nikolas Gonsales iz penala u 10. i Silas Fundu u 29. minutu.

Marko Rihter je smanjio zaostatak Augsburga u 46. minutu, a konačnih 4:1 su u 61. u 87. postavili Gonsalo Kastro i Danijel Didavi.

Posao Štutgartu bio je olakšan u 76. minutu kada je Rihter isključen zbog dva žuta kartona.

Štutgart je pobedom prestigao Augsburg na desetom mestu na tabeli nemačkog prvenstva. „Švabe“ sada imaju 21 bod, dva više od bavarskog kluba.