Fudbaleri Šalkea upisali su prvu pobedu u Bundesligi nakon godinu dana, dok je Ajntraht iz Frankfurta slavio na gostovanju Majncu u utakmicama 15. kola Bundeslige.

Nemački niželigaš Tasmanija Berlin može da odahne jer je njihov negativan rekord od 31 utakmice bez pobede ostao netaknut.

Klubu koji je pre nekoliko nedelja molio Šalke da dobije jednu od naredne četiri utakmice kako ne bi izjednačili njihov negativni rekord, ispunjena je želja.

Šalke je posle 30 utakmica bez pobede uspeo da upiše tri boda i stigne do prve ovosezonske pobede nakon što su pobedili Hofenhajm sa ubedljivih 4:0.

Meč je obeležio trostruki asistent Amin Harit koji je spremio het-trik za svog saigrača Metjua Hopa, a odličnu patiju je završio golom u 80. minutu za konačan rezultat.

Srpski repezentativac Mijat Gaćinović odigrao je svih 90 minuta za goste, a zaradio je i žuti karton.

Filip Kostić takođe je odigrao svih 90 minuta za ekipu Ajntrahta, koja je mnogo bolje prošla na gostovanju Majncu.

Ekipa Adija Hitera pobedila je sa 2:0, a oba gola postigao je Andre Silva sa penala.

Frajburg je na svom terenu naneo pravu katatrofu Kelnu, pobedivši „jarčeve“ sa 5:0.

Bajer Leverkuzen odigrao je samo 1:1 protv Verdera na svom terenu, a bodove su podelili i Union Berlin i Volfsburg koji je sa igračem manje uspeo da postigne gol sa bele tačke za konačnih 2:2.