Fudbaleri Đirone pobedili su na svom terenu Almeriju sa 6:2, u meču 22. kola španske La lige.

Đirona je pitanje pobednika rešila u prvom delu golovima Valentina Kasteljanosa u osmom, Viktora Cigankova u 34, Rodriga Rikelmea u 36. i Havija Hernandesa u 43. minutu.

Gosti su do prvog gola došli u 66. minutu preko Laržija Ramadanija, a potom slede dva nova pogotka domaćih preko Ivana Martina u 77. i Kristijana Stuanija dva minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je El Bilal Ture u 81. minutu.

Za Almeriju je kao kapiten ceo meč odigrao srpski fudbaler Srđan Babić.

Đirona je na 11. mestu La lige sa 27 bodova, a Almerija je na 15. poziciji sa 22 boda.

U narednom kolu Đirona gostuje ekipi Atletik Bilbaa, dok Almerija dočekuje Barselonu.