Fudbaleri Napolija pobedili su Sasuolo u meču 23. kola italijanske Serije A.

Napoli je nastavio da gazi ka tituli, prvoj posle tri decenije pošto je pitanje pobednika rešio još u prvom poluvremenu.

Kviča Kvarackelija je na asistenciju Matijasa Olivere pogodio mrežu rivala u 12. minutu za 1:0.

On je loptu pokupio na polovini terena, krenuo je u solo akciju u maniru znatno slavnijeg, nekadašnjeg majstora Napolija, Dijega Maradone i pogodio je šutem po zemlji.

Na 2:0 je u 33. minutu povisio Viktor Osimen, a asistirao mu je Amir Rahmani. Sasuolo je imao šansu da se vrati u meč već u prvom delu.

Tada je Armon Lorijan zatresao mrežu tima iz Napulja, ali je gol posle pregledanja VAR snimka poništen u 41. minutu zbog ofsajda.

Sasuolo je u drugom delu igre bio konkurentniji i više je pokušavao da ugrozi Aleksa Mereta, imao je i devet šuteva na gol, ali nijedan pogodak.

Napoli je sačuvao svoju mrežu, upisao je 20. pobedu, pa uz dva remija i samo jedan poraz ekipa Lučana Spaletija ima 62 boda, čak 18 više od drugoplasiranog Intera.