Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Fenerbahče sa 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige konferencija, mada su Atinjani imali sjajnu šansu da već sad prebrinu sve brige oko prolaza dalje.

Upravo je Tadić, kapiten reprezentacije Srbije i zvezda Fenerbahčea, jedan je od najzaslužnijih za to što će njegova ekipa imati dobru šansu da se domogne polufinala.

No, idemo redom – prvo je Konstantinos Forcunis pogodio za 1:0 u osmom minutu za veliku radost Atinjana, da bi upravo ovaj fudbaler asistirao Stevanu Jovetiću u 32. minutu za 2:0.

Kada je Čikinjo tri minuta pre isteka jednog sata igre povećao na 3:0, činilo se da će Fener doživeti debakl, ali je u poslednjih pola sata tim iz Istanbula uspeo da se vrati i oživi nade u prolaz dalje.

Tadić je sa penala u 68. minutu pogodio za 1:0, da bi u 74. minutu Kaveči smanjio na 3:2.

Tako će Fener na svom terenu imati šansu da preokrene i dođe do mesta među četiri najbolja.

Drugi četvrtfinalni meč od 18.45 između Vitorije Plzenj i Fjorentine završen je bez golova, 0:0.

U utakmicama koje su odigrane od 21.00, Aston Vila je sa 2:1 bila bolja od Lila, dok je PAOK našeg Andrije Živkovića izgubio od Briža sa 1:0.