Fudbaleri Kadiza priredili su veliko iznenađenje pošto su kao gosti u Madridu pobedili ekipu šampiona Španije, Real Madrida sa 1:0.

Tako je tim Filipa Malbašića, bivšeg igrača Partizana, nastavio sa odličnim partijama na startu sezone, pošto se, makar privremeno, nalaze na drugom mestu sa deset bodova.

Novajlija u Primeri tako je posle pobeda nad Ueskom i Atletik Bilbaom, uspeo da iznenadi i tim Zinedina Zidana koji će očigledno imati šta da zameri svojim izabranicima.

Malbašić je u 46. minutu zamenio strelca jedinog gola na meču, Hondurašanina Entonija Lozana koji je Tiba Kurtou savladao u 16. minutu.

Alvaro Negredo je sjajno glavom spustio loptu do Lozana koji je utrčao pred gol i plasirao loptu u mrežu kraljevskog kluba.

Imao je Real tri dobre šanse, prvu je propustio Rafael Varan u 39. minutu, potom je Vinisijus Žunior imao jednu u 68. minutu, a najbolju Karim Benzema u 82. minutu kada je pogodio prečku.

Zinedin Zidan je ukazao šansu Luki Joviću od 78. minuta kada je na terenu zamenio Nemca Tonija Krosa.

Čim je ušao na teren, našao se Jović u šansi, ali su sudije poništile njegov gol zbog ofsajda.

Prethodno su tokom dana pobede izborili Granada i Atletiko Madrid.

Granada je pobedila Sevilju golom Jangela Erere u 82. minutu.

Atletiko je slavio kao gost u Vigu protiv Selte sa 2:0. Golove za „kolhonerose“ postigli su Luis Suares u 6. i Karasko u petom minutu nadoknade vremena.