Fudbaleri Milana slavili su u 173. prenstvenom "Derbiju dela Madonina" pošto su nominalno kao gosti pobedili Inter sa 2:1 (2:1).

Tako su izabranici trenera Stefana Piolija nastavili dobar niz rezultata od početka sezone i zadali udarac večitom rivalu, kojem je ovo bio prvi poraz u četiri kola.

Ovo je ujedno bio i prvi trijumf „rosonera“ posle serije od šest uzastopnih poraza od gradskog rivala.

Dugo se očekivao okršaj dva tima, bilo je uoči starta mnogo dileme oko toga hoće li nastupiti Zlatan Ibrahimović, ali Šveđanin je konačno preboleo koronu i zauzeo svoje mesto u startnih 11.

To je za ekipu Milana bio ogroman plus, jer nije isto kada je Zlatan na terenu i kada je na klupi.

I već na startu, ispostavilo se da je Milan bio čvrsto rešen da pobedi i sačuva čelnu poziciju u Seriji A.

Igrao se 11. minut kada je start reprezentativca Srbije Aleksandra Kolarova na Zlatanu Ibrahimoviću sudija Mauricio Marijani okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Ibrahimović je preuzeo odgovornost, uzeo je loptu da izvede penal, ali Samir Handanović ga je „pročitao“, krenuo u svoju desnu stranu i odbranio udarac.

Na njegovu nesreću odbio je loptu pravo do noge Ibrahimovića koji je pritrčao na „otpadak“ i loptu poslao u mrežu.

Nisu se praktično ni slegli utisci kod tog pogotka, a svega tri minuta kasnije usledio je novi šok za Konteov tim.

Leao je odlično prošao po levoj strani, ubacio je loptu u peterac gde se našao Zlatan Ibrahimović i rutinski zatresao mrežu za 0:2.

Bio je to njegov peti gol u sezoni u svim takmičenjima, ali Inter se nije predavao, naprotiv.

U 29. minutu posle odličnog prodora Ivana Perišića, Romelu Lukaku je slično Ibrahimoviću bio na pravom mestu i pogodio je za 1:2.

Nedugo zatim, Barela je u 33. minutu mogao da izjednači, kao i Lukaku u nadoknadi prvog dela, ali je odbrana Milana odolela.

Nekoliko prilika smo videli u nastavku, prvo je Aršaf Hakimi u 59. bio za malo neprecizan, da bi Rade Krunić u 72. minutu mogao da obezbedi trijumf Milanu, ali ni on nije imao dovoljno koncentracije u finišu.

Imao je Inter veliku priliku u trećem minutu nadoknade vremena, Lautaro Martines je uposlio Lukakua koji je sa nekoliko metara poslao loptu kraj desne stative gola Milana.

Isti igrač je u poslednjim trenucima iz gužve mogao da zatrese mrežu, ali je Donaruma bio na mestu u sudija je istog časa odsvirao kraj.

U isto vreme, igrali su Sampdorija i Lacio, tim iz Đenove slavio je sa 3:0.

Sergej Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta u dresu Rimljana, ali Lacio je potpuno podbacio. Strelci za Sampdoriju bili su Fabio Kvaljareala u 32, Tomazo augeljo u 41. i Danac Mikel Damsgard u 74. minutu.