Fudbaleri Reala priredili su još jedno veliko razočaračnje svojim navijačima pošto su na stadionu "Alfredo di Stefano" poraženi od Alavesa sa 2:1.

Bilo je to još jedno reklo bi se očajno izdanje izabranika Zinedina Zidana u ovoj sezoni, treći poraz u deset kola i sada je šampionski tim kraljevskog kluba na četvrtom mestu.

Malo ko je očekivao ovako nešto, naročito posle pobede u Italiji nad Interom u Ligi šampiona, ali očigledno je da je i energije nedostajalo igračima iz Madrida.

S druge strane, Alaves odličan i nije preterano reći da su veoma lako mogli da dođu i do ubedljivije pobede. Ovo im je prvo slavlje u Madridu posle tačno 20 godina.

Gosti su poveli u petom minutu iz penala, a strelac je bio Lukas Perez.

Prethodno je lopta u kaznenom prostoru pogodila u ruku igrača Reala, Naća, pa je sudija Vega pokazao na 11 metara.

Pogodio je Alaves i stativu u 25. minutu, a tri minuta kasnije nova muka za Zidana – povreda Belgijanca Edena Azara. Malerozni fudbaler morao je da izađe i umesto njega je ušao Rodrigo.

Početkom drugog dela, u 49. minutu, veliku grešku napravio je golman Reala, Tibo Kurtoa.

Očajno je ispucao loptu, dodao je pravo u noge Hoseluu i ovom nije bilo teško da je ubaci u nebranjenu mrežu.

Real je pokušao u finišu, u 86. minutu je posle gužve Kazemiro bio na pravom mestu, smanjio je na 1:2, da bi u poslednjim sekundama meča u nadoknadi vremena, u poslednjem napadu, Isko pogodio prečku udarcem sa distance.