Fudbaleri Šalkea pretrpeli su ubedljiv poraz na gostovanju Borusiji Menhengladbah u devetom kolu Bundeslige 4:1 (2:1).

Šalke je i dalje bez pobede u nemačkom prvenstvu i poslednji je na tabeli sa samo tri boda, uz čak šest poraza, dok je Borusija sedma sa 15 bodova.

Ne ide, pa ne ide Šalkeu i Matiji Nastasiću. Srpski reprezentativac proveo je svih 90 minuta na terenu, ali su mrežu njegovog tima čak četiri puta pogađali Nojhaus, Vent, Tiram i Volf.

Da je na pomolu novi poraz tima iz Gelzenkirhena moglo se naslutiti već posle 15 minuta igre, kada je Nojhaus postigao prvi gol na meču.

Šalke je, ipak, preko Ramana uspeo već u 20. minutu da stigne do izjednačenja, ali je do poluvremena Vent vratio prednost domaćinu – 2:1.

U nastavku je Borusija s još dva gola stigla do rutinskog trijumfa, dok je Šalke ostao zakucan za samo dno Bundeslige i jasno je da će ukoliko nastavi s očajnim partijama sasvim sigurno biti putnik za Cvajtu.