Reprezentacija Škotske, protivnik Srbije u baražu za odlazak na Evro 2020. godine, nastavlja sa dobrim rezultatima. U okviru Lige B u grupi 2 Lige nacija, Škoti su kao domaćini slavili protiv Slovačke sa 1:0.

Izabranici selektora Stiva Klarka su tako nastavili sa dobrim rezultatima, neporaženi su u osam utakmica zaredom i sa velikim optimizmom će stići u Beograd u novembru na meč sa „orlovima“.

Protiv Slovačke na „Hempden parku“ nisu odigrali neki naročito interesantan meč, ali su odradili posao i upisali nova tri boda u grupi, pa su posle tri kola na čelu sa ukupno sedam bodova.

Jedini gol viđen je u 54. minutu, defanzivac Madervela, Stiven O’Donel je odlično centrirao, a na pravom mestu bio je Lindon Dajks koji je lako matirao golmana Slovačke, Dušana Kucijaka.

Škoti su generalno bili bolji tokom svih 90 minuta, a Klark je omogućio debi u nacionalnom timu Endiju Konsidinu.

Škotska u narednom kolu Lige nacija igra u sredu 14. oktobra protiv Češke, ali svakako najvažniji će im biti meč sa Srbijom u baražu, 12. novembra.