Fudbalske reprezentacije Engleske i Hrvatske slavile su pobede u mečevima trećeg kola Lige A u Ligi nacija, dok je BiH odigrala nerešeno sa reprezentacijom Holandije.

Englezi su u Grupi 2 na „Vembliju“ pobedili Belgiju sa 2:1, ali do drugog trijumfa u grupi izabranici selektora Gareta Sautgejta nisu došli tako jednostavno.

Naprotiv, Belgijanci su prvi došli do pogotka i to preko golgetera Intera Romelua Lukakua koji je postigao gol iz penala u 16. minutu.

Novi penal dosuđen je u 39. minutu, ali za Engleze a siguran realizator bio je napadač Mančester junajteda, Markus Rašford.

Konačno, Englezi su došli do trijumfa u 65. minutu. Posle udarca Mejsona Maunta sa 14 metara iskosa, lopta je dobila neobičnu putanju i završila u mreži „crvenih đavola“.

„Bila je to vrhunska autakmica. Imali smo mnogo mladih igrača u timu, za njih je to bilo veliko iskustvo. Morate da se pomučite da dobijete ove velike utakmice, uspeli su u tome“, rekao je selektor Engleske Garet Sautgejt.

Zadovoljan je bio i igrač Čelsija Mejson Maunt zbog prvenca na „Vembliju“.

„Poseban je osećaj prvi gol postići na Vembliju. Imao sam malo prostora i jedino što sam imao na umu je da šutiram. Lopta se odbila u visokom luku, ali važno je da je ušla u mrežu“, kaže Maunt.

U Grupi 1, Bosna i Hercegovina je na „Bilinom polju“ u Zenici odigrala bez golova sa Holandijom, dok je u Grupi 3 Hrvatska u Zagrebu pobedila Švedsku sa 2:1.

Nikola Vlašić je zatresao mrežu Robina Olsena u 32. minutu, da bi Markus Berg izjednačio u 66. minutu.

Hrvati nisu posustali, nastavili su sa napadima i to im se isplatilo u 84. minutu kada je napadač Hofenhajma, Andrej Kramarić, na asistenciju Ivana Perišića postigao gol za pobedu „vatrenih“.

U meču Poljske i Italije nije bilo golova, pa Italijani sa pobedom i dva remija vode u grupi sa pet bodova.

Golova nije bilo ni u sudaru Francuske i Portugala, iako je susret bio veoma zanimljiv i sa dosta šansi sa obe strane.

Ovim rezultatom ništa se nije promenilo u poretku grupe, jer Francuzi i Portugalci imaju po sedam bodova.