Fudbaleri Juventusa pobedili su u subotu uveče u gostima Torino sa 1:0, u sedmom kolu italijanske Serije A.

Juventus je pitanje pobednika rešio tek u završnim minutima meča, iako je imao nekoliko prilika da to učini i ranije.

Gradski derbi Torina počeo je promašajem Vestona Mekenija iz izgledne situacije u petom minutu, kada je odbijenu loptu poslao visoko iznad gola.

Torino je uzvratio pokušajem Saše Lukića u 22. minutu, kada je srpski internacionalac glavom probao da zatrese mrežu i poslao je loptu pored stative.

Pred poluvreme se istakao Vojčeh Ščešnji odbranom posle udarca Rolanda Mandragore, dok je šut Manuela Lokatelija izblokiran u 44. minutu u dobroj prilici.

Aleks Sandro je propustio šansu da dovede Juventus u vođstvo u 53. minutu, a tri minuta kasnije je probao i Huan Kvadrado.

Međutim, tek je u 86. minutu Juventus stigao do pogotka kada je spomenuti Lokateli precizno šutirao uz desnu stativu i zatresao je mrežu za 1:0.

Juventus je pobedom stigao do osmog mesta sa 11. bodova, dok je Torino na 11. mestu sa osam osvojenih bodova.

U sledećem kolu, Juventus će dočekati Romu, dok će Torino gostovati Napoliju. Napoli je trenutno vodeći tim Serije A sa 18 bodova.