Moldavski Šerif iz Tiraspolja pobedio je Dinamo Auto u meču petog kola moldavske Divizije nacional sa čak 7:1.

Protivnik Crvene zvezde u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona ostvario je najubedljiviji trijumf u poslednje vreme.

Neposredno nakon što su Moldavci sa Zvezdom remizirali tvrdo 1:1 u Beogradu, u domaćem prvenstvu i na svom terenu su se raspucali.

Pogađali su redom Danilo Arboleda u sedmom, Nandri Dago u 26. i Luvanor u 33. minutu prvog poluvremena. U drugom su igrači ekipe iz Tiraspolja bili još efikasniji.

Momo Jansane, koji je igrao protiv Zvezde, dvaput se upisao u strelce (62. i 92. minut), Sebastijen Til je pogodio s penala u 70. minutu, dok je Lovro Bizjak mrežu zatresao u prvom minutu sudijske nadoknade.

Podsećamo, pre nekoliko dana je u Beogradu jedini gol za Šerif postigao Frank Kastanjeda iz slobodnog udarca u 33. minutu, a izjednačio je Loi Dioni u 45.

Revanš Zvezde i Šerifa igra se u Moldaviji u utorak desetog avgusta od 19 časova.

BONUS VIDEO: Atmosfera sa stadiona „Rajko Mitić“