Fudvbaleri LAcija su savladali Benevento rezultatom 5:3, u pravoj goleadi u okviru 31. kola Serije A.

Utakmicu su obeležili i poništeni golovi, auutogolovi i promašeni penali.

Lacio je već u prvom poluvremenu poveo sa 3:0, a u akciji kod drugog gola je asistent bio i Sergej Milinković Savić.

Sergej i Ćiro Imobile su nastavili sjajnu saradnju koja je rezultirala drugim golom Lacija.

Naš as je majstorski „bocnuo“ loptu i dodavanjem razbio kompletnu odbranu Beneventa, a Imobile se majstorski snašao i po drugi put zatresao mrežu rivala.

Pri rezultatu 4:1, Lacio je imao i penal, ali je kapiten te ekipe promašio sa bele tačke.

Benevento je zakuvao situaciju preko Viole i Glika, ali to je bilo sve od njih. U šestom minutu sudijske nadoknade Imobile se iskupio za promašeni penal i postavio konačan rezultat.